8 kasulikku nõuannet rasestumiseks, mida ämmaemand soovitab

  1. Toitu tervislikult ja mitmekülgselt – Toitumine mängib rasestumisel olulist rolli. Tervislik toitumine on oluline nii naise kui mehe viljakuse tagamiseks. Tarbi tasakaalustatud toitu, sealhulgas rohkesti värskeid puu- ja köögivilju, täisteratooteid, valku ja tervislikke rasvu.
  2. Ole füüsiliselt aktiivne – Regulaarne kehaline koormus aitab parandada viljakust, psühholoogilist ja füsioloogilist heaolutunnet. Vähendab riski rasedusaegsete vaevuste tekkeks.
  3. Loobu suitsetamisest ja alkoholist – Alkohol ja suitsetamine vähendavad viljakust ning suurendavad raseduse katkemise ja loote arenguhäirete riski.
  4. Väldi stressi – Stress võib mõjutada viljakust. Leia viise, kuidas stressi maandada. Näiteks mediteerides, joogat tehes, hingamisharjutusi praktiseerides või huvitegevuses osaledes.
  5. Tervis korda – Külasta naistearsti või ämmaemandat, et kontrollida oma hetke tervisliku seisundit,  testida sugulisel teel levivate haiguste vastu ning ravida välja võimalikud põletikud.
  6. Jälgi kehakaalu – Ülekaalulisus ja alakaalulisus võivad mõlemad mõjutada viljakust. Ülekaal tõstab riske rasedusaegseteks komplikatsioonideks nagu kõrge vererõhk, preeklampsia, rasedusaegne diabeet, keisrilõige või enneaegne sünnitus.
  7. Alusta foolhappe võtmist – Alusta foolhappe võtmist kohe, kui soovid rasestuda ja jätad ära rasestumisvastaste vahendite kasutamise. 400 mikrogrammi foolhapet soovitatakse juurde võtta vähemalt kuni 12. rasedusnädalani, et vähendada loote neuraaltoru defekti tekkeriski.
  8. Jälgi oma menstruaaltsüklit ja tee kindlaks oma ovulatsiooni aeg – Ovulatsiooni aega on oluline teada, et rasestumine oleks üldse võimalik. Täpse ovulatsiooni toimumise teada saamiseks kasuta ovulatsiooni teste, basaaltemperatuuri mõõtmist, ovulatsiooni jälgimise rakendusi või konsulteeri ämmaemanda või günekoloogiga, kes annab juhised, kuidas saad ovulatsiooni aega selgeks teha.

Toimetaja: Sedapsi.ee

8 kasulikku nõuannet rasestumiseks, mida ämmaemand soovitab

8 kasulikku nõuannet rasestumiseks, mida ämmaemand soovitab Toitu tervislikult ja mitmekülgselt - Toitumine mängib rasestumisel olulist rolli. Tervislik toitumine on oluline nii naise kui mehe viljakuse tagamiseks. Tarbi tasakaalustatud toitu, sealhulgas rohkesti värskeid puu- [...]