Kõik ideed saavad kuskilt alguse …

Meie ideed hakkasid tekkima juba kooliajal. Praktikate käigus märkasime, et naised vajaksid rohkem tuge ning personaalset lähenemist. Ideedele andsid hoogu juurde ka meie endi rasedused ja sünnitused. Nägime oma laste beebigruppides, et naised lahkuvad ämmaemanda visiidilt ning esitavad oma vastuseta jäänud küsimused interneti veebilehtedel. Oleme nõus, et enda kogemustepagas võib aidata teisi nende probleemide lahendamisel, kahjuks aga märkasime, et nõuanded olid kohati väärad ja ebausaldusväärsed ning ei tuginenud tõenduspõhistele allikatele.

Lapsesaamine on terve pere jaoks elumuutev hetk. Enda kogemustele tuginedes võime öelda, et eriti suurel määral mõjutab see just naise elu ning emotsionaalset seisundit. Üllatusime isegi, kui mõistsime, et sünnitusjärgsel perioodil on esikohale seatud värske ilmakodanik. Erilise kitsaskohana nägime sünnitusjärgse toetuse puudumist naiste suhtes. Tekkis soov seda muuta ning hakkasime mõtlema, kuidas meie saame anda oma panuse.  

Tahame jagada Teiega enda õpitud teadmisi ja isiklikke kogemusi. Väärtustame oma igapäevatöös personaalset lähenemist ning meie jaoks on oluline teenuse kvaliteet. Tahame olla Teie jaoks alati olemas ning toetada seda elutähtsat perioodi, kui naisest saab ema ja mehest isa!

Liisa Merila

Olen Liisa Merila (neiupõlvenimega Kurgu), diplomeeritud ämmaemand ja ühe lapse ema. Olen töötanud Pärnu Haiglas sisehaiguste osakonnas abiõena, Ida-Tallinna Keskhaiglas (ITK) sünnituseelses osakonnas ja emadusnõuandlas OSCAR’i kabinetis ämmaemandana, Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) Verekeskuse DoonoriFoorumi õendustöö koordinaatorina ning jälginud rasedaid, teinud vastuvõtte nii noortele kui ka emakakaelavähi sõeluuringu naistele Arstikeskus Confidos.

Oma raseduse ajal leidsin end otsimas olemasolevaid äppe ja veebilehti, mis pakkusid erinevaid võimalusi ja informatsiooni rasedusest, sünnitusest ja sünnitusjärgsest perioodist. Mulle tundus, et kogu informatsioon oli igal pool laiali ja sellist ühte ideaalset terviklikku, kvaliteetset tõenduspõhist kohta polnud. Liitudes facebooki beebigruppidega avastasin, et naistel on väga palju küsimusi, mis ei vaja erakorralist sekkumist, vaid nõustamist ja selgitamist. Ma mõistan naisi, emasid veel rohkem, käies ise seda sama teed emarollis. Lapse saamisega tekibki palju uusi küsimusi ja muremõtteid. Kogu raseduse vältel on naistel keskmiselt 8-11 ämmaemanda visiiti, mis teeb ajaliselt kokku 3-4h ja seda 9-10 kuu peale. Sünnitusjärgselt on naisel üks sünnitusjärgne kontroll ja kõik. Seda on väga vähe ja võib juhtuda, et just visiidile minnes on pea küsimustest täiesti tühi ning koju jõudes tulevad küsimused meelde. Siis leiavad naised end Dr.Google otsingus surfamas.

Ma olen aastaid nõustanud oma sõbrannasid, tuttavaid ja tuttavate tuttavaid rasestumise, raseduse, sünnituse ja peale sünnitust seonduvate küsimuste osas. Tabasin end mõttelt, et naised ei peaks kasutama ebausaldusväärseid kanaleid informatsiooni otsimiseks. Ma tahan anda peredele võimaluse olla usaldusväärselt ja kvaliteetselt nõustatud ning toetatud. Mulle väga meeldib seda teha ja jõudsime koos hea kolleegi Johanna Mariaga selleni, et see teenus tuleb tuua turule.

Johanna Maria Jahimaa

Olen Johanna Maria. Lõpetasin ämmaemanda eriala Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2017. aastal. Töötan Laagri Perearstikeskuses pereõe ja ämmaemandana. Olen abielus ja meie peres kasvab kaks poega. Pojad sündisid 2018. ja 2020.aastal. Mõlema lapse rasedus oli minu jaoks huvitav, loomulik ja meeldiv kogemus. Vanema poja sünd kulges kergelt ja loomulikult. Noorema poja raseduse lõpus hakkas platsenta enneaegselt irduma, mille tõttu sündis ta erakorralise keisrilõike teel. Soovin õpitud teadmiste ja enda kogemuste abil toetada ning nõustada naisi nende teekonnal pereplaneerimisest kuni sünnitusjärgse perioodi lõpuni. Perearstikeskuses olen saanud lisaks õpitud teadmistele ka praktilise töö kogemuse ning oskusi nõustada lisaks emadele ka mehi ja lapsi. Läbi enda kogemuse tean, mida tunneb naine raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel perioodil. Tean, millist tuge ja nõustamist naine koos oma perega vajab.

Soovin toetada Sind ja Sinu pere sellel teekonnal, pakkuda personaalset ja usaldusväärset tuge ning abi.

KLIENTIDE TAGASISIDE

“Olen tänulik Sedapsi ämmaemandale, kes on olnud minu jaoks olemas nendel hetkedel, millal tunnen, et edasi enam ise ei saa/oska. Need on hetked, kus noor ema vajab tuge nii teadmiste kui ka moraalse toe näol. Kedagi, kelle käest saab kinnitust, et talitad õigesti ja vajadusel annab head nõu. Raseduse alguses tundsin kerget ärevust eesoleva osas, palju küsimusi ja kahtlusi. Soovisin kellegagi neid läbi arutada kuna oli suur tõenäosus, et rasedusjärgsel perioodil võib tekkida sünnitusjärgne depressioon. Kuid tänu Sedapsi ämmaemanda toetusele raseduse eel ja järgneval perioodil ei ole seda tekkinud. Tore on kogeda tunnet, kus Sinust tõeliselt hoolitakse ja saad individuaalse lähenemise. Tean, et saan talle igati loota, kui tekib küsimusi. Aitäh kõige eest! 💛

KERSTI KIVIKANGUR

“Jõudsin sedapsini oma teise raseduse ajal, sest enamasti tekkis palju küsimusi just ämmaemanda külastuste vahepeal. Tundsin, et ei taha oodata paar nädalat, et saada adekvaatseid vastuseid. Teise raseduse ajal oli kuidagi palju rohkem küsimärke ja hirm eesootava sünnituse ees suurem, kui esimest poega oodates. Kindlasti tuli see sellest, et teadsin, mis juba läbi olin elanud ja millise kadalipu üks naine ja tema keha sünnituse ajal läbi teeb. Sedapsi personaalne ämmaemand nõustas mind iga pisema küsimusega, tänu millele sain väga palju rahu ja kindlust hinge – just see mida iga beebiootel naine kogu raseduse aja vajab. Olen siiralt tänulik, et keskendute ka naisele endale, ja kõik ei keerle niivõrd ümber beebi. Hea on teada, et tähtsustate nii füüsilist kui ka mentaalset tervist, millest viimane tihti tähelepanuta jääb. Tundsin, et olen väga hoitud ja heades kätes.”

TRIINU HALLISTE- KALLAS

”Väga meeldiv, sõbralik ja soe suhtlus. Oma mure ära kirjutades, sain vâga ruttu telefoni teel nōustamist, mis oli igati kasulik ja abiks beebit edasi imetamisel. Väga positiivne oli ka see, et mingi aja möödudes küsiti ise, et kuidas läinud on, see tekitas väga sooja ja usaldusliku tunde. Ka hiljem olen mitu korda veel abi saanud ja iga kord nõustati väga põhjalikult, nii et pärast nõustamist oli alati süda rahul. Soovitan soojalt , sest tõesti on tunne, et sinu mure läheb korda ja sind tahetakse aidata.”

TRIIN RUUSMAA

“Võin käsi südamel kinnitada, et ise beebit oodates hoidis minu personaalne Sedapsi ämmaemand mul kogu aeg kätt pulsil ja hoidis ka kõige pisematel (minu jaoks loomulikult meeletult suurtel) muredel silma peal ning oli alati valmis nõu ja jõuga aitama.”

MARIA TIKKA

”Sedapsi ämmaemand oli mulle raseduse alguses suureks toeks. Eriti just ajal, kui kõik on alles väga alguses ning esimest last oodates on kõik uus ja võõras. Kasutasin abi eelkõige ajal, kui polnud uudist veel avalikult jaganud ja ei saanud nõu ka kogenud sõbrannadelt küsida. Sedapsi ämmaemand oli mulle abiks ja vastas alati kiirelt igale küsimusele (NB! rumalaid küsimusi pole olemas). Tuge sain ka kogu raseduse vältel, kui näiteks tundsin, et vajan teist arvamust juurde. Sedapsi on kindlasti väärt võimalus abi küsida ja hea nõuandja! ❤️

TUULI HALLOP

“Olen südamest tänulik! Nende vestluste jooksul olen saanud enda jaoks palju vajaminevat informatsiooni, mida enda tavaämmaka käest ei oskaks küsidagi. Sedapsi personaalne ämmaemand on jooksvalt alati olemas olnud mu jaoks, kui küsimus tekib ja omadega ummikus olen ja ma olen super tänulik selle eest!! Mulle meeldib, et ämmaemand räägib kõigest avatult ja kui mul küsimus tekib, siis proovib sellele kohe vastuse leida.”

DIANA VÄSTER

“Sedapsi teeb nii õiget asja ja nad mõtlesid välja nii vajaliku teenuse! Minule oli Sedapsi ämmaemand 100% toeks minu beebiootuse ajal ning ka peale sünnitust. ❤️❤️❤️ Loodan, et siit saavad paljud pered abi ja vajalikku nõustamist!💙

KERTU MÄGI